4 power smoothie recepty s MCT olej a Vitamin D3

Často náš žádáte, jak nejlépe spotřebovat MCT olej a využít ketogenní energii. Odborníci na výživu, kteří se více podíleli na ketogenní dietě, často používají MCT olej ke zvýšení výkonu v ranní Bulletproof Coffee. Řada receptů na použití vysoce kvalitního MCT oleje je však mnohem širší. To je důvod, proč jsme přišli se 4 zdravými recepty smoothie s MCT olejem, které byly testovány a shledány jako výborné. Kromě toho jsme přidali i několika kapek z našeho vitamínu Woldohealth D3 (vitamin D3 rozpustný v MCT oleji), protože náš tekutý vitamín D3 -  sluneční paprsky lze také ideálně kombinovat s nápoji.

Proč kombinace MCT oleje a Vitamínu D3?

Zvláště v zimě trpí mnoho lidí nedostatkem vitamínu D. Pokud jsou hodiny slunečního svitu v zimě menší, je to velmi často doprovázeno nedostatkem vitamínu D. Pro kompenzaci nedostatku má smysl externí pomoc. Woldohealth nabízí vitamín D3, který je předchůdcem tvorby vitamínu D v zimním období. Vzhledem k tomu, že vitamín D3 je jedním z vitamínů rozpustných v tucích, lidské tělo jej dokáže vstřebat zvláště dobře v kombinaci s olejem MCT. Vitamín D podporuje imunitní systém, dělá něco pro vaši celkovou pohodu a je proto mimořádným doplňkem v našich smoothies, zejména v zimě. Tekutý vitamín D3  od firmy Woldohealth je již rozpuštěn v MCT oleji, jelikož se výborně vstřebává.

1. Zelené smoothie
Složení:

- 3 mražené kostky kapusty
- 1 velká hrst čerstvého špenátu
- 1 kiwi
- 1 jablko
- ⅓ okurka
- Voda podle libosti
- 1-2 lžíce  MCT oleje
- 2-3 kapky vitamínu D3

Účinek:

Zelené ovoce a zelenina jsou dobré, zejména v zimě, protože jsou bohaté na antioxidanty a chrání tak buňky před volnými radikály. Kromě toho zelený koktejl je vitamínová bomba (zejména kapusta!), Takže smoothie je podporuje celý imunitní systém.

2. Červené smoothie
Složení:

- 2 kousky červené řepy
- Zmrazené směs lesního ovoce (lesní plody: rybíz, malina, černý rybíz, borůvky, ostružin)
- 1 malý kousek zázvoru
- 1 jablko
- Voda podle libosti
- 1-2 lžíce  MCT oleje
- 2-3 kapky vitamínu D3

Účinek:

Červená řepa má velmi vysokou hladinu kyseliny listové a železa. Bobule jsou také bohaté na vitamín C, antioxidanty, antokyany,mají zažívací a buněčnou ochranu. Zázvor obsahuje štiplavý gingerol, který má protizánětlivé účinky.

3. Žluté smoothie
Složení:

- 1/2 banán
- Kokosové mléko
- 1 kus mučenky (marakuja)
- 1 malý kousek zázvoru
- 2 kapsle kurkuminu 
- ½ lžičky maca prášku
- Voda podle libosti
- 1-2 lžíce MCT oleje
- 2-3 kapky vitamínu D3

Účinek:

Banán má hodně draslíku a poskytuje energii ve formě sacharidů. Kokosové mléko dodává tomuto smoothie obzvláště krémovou a lahodnou chuť, ale také důležitý rostlinný olej se zdravými tuky. Maca prášek je regulátor trávení, protože má velmi vysoký obsah vlákniny v hlízě maca. Zvyšuje také energetickou hladinu celého organismu a zlepšuje výkon a koncentraci.

4. Bílé smoothie
Složení:

- 100 ml mandlového mléka (neslazené)
- 2 vejce
- Kokosové mléko
- 1 malá hrst plná mandlí
- 2 ovoce mučenky (marakuja)
- ½ lžičky stevie 
- 1-2 lžíce  MCT oleje
- 2-3 kapky vitamínu D3

Účinek:

Mandle mají vysoký obsah hořčíku, což umožňuje uvolnění více energie. Obsahují také draslík, vlákninu, mononenasycených (34 %) a polynenasycených (11 %) mastných kyselin a esenciální aminokyseliny, které zlepšují mysl, mají pozitivní vliv na náladu a psychiku. Vejce obsahují vitamíny A a E, stejně jako cholin, který je nezbytný pro myšlení a stimulaci mozku. Mučenka je bohatá na vitamíny B a beta karoten.