Co je to hořčíkový olej?

Co je to hořčíkový olej?

Olej hořčíku je směs chloridu hořečnatého a čištěné vody. Má olejovou konzistenci a proto se nazývá "olej", i když to tak není. To není problém sám o sobě - ​​například jojobový olej není olej, ale vosk. Olej hořčíku však nemá vlastnosti typické pro olej. 

Nedostatek hořčíku

Nedostatek hořčíku je porucha metabolismu. To může být dlouhý čas bez povšimnutí, ale může také vést k mnoha potížím.Příznaky nedostatku hořčíku jsou poněkud nespecifické. Příznaky, které indikují nedostatek hořčíku, mohou mít i jiné příčiny. Proto je vhodné, aby byla diagnóza potvrzena laboratorním testem podezření na příznaky nedostatku. V opačném případě riskujete, že nemoc přejdete a stav zhoršíte. Hořčík je zvláště důležitý pro vedení vodičů. Podporuje spojení svalů a nervů. Nejpravděpodobněji se tedy vyskytují nejtypičtější symptomy nedostatku hořčíku:

Křeče ve svalech zejména nohy a ruce
Necitlivost v rukou a nohou
Únava, podrážděnost a nespavost
Deprese a vnitřní neklid
Trvalé bolesti hlavy

Výkonností sportovci si velmi rychle všimnou, pokud má tělo příliš málo hořčíku. Vysoce namáhané svaly se mohou začít třást a křečovat, když je zásoba hořčíku vyčerpána.

Aplikace a účinek

Hořčíkový olej pro zdravé zuby

Hořčík je důležitý pro budování zdravé zubní skloviny. K tomu může přispět hořčíkový olej jako ústní voda. Faktem je, že univerzitní nemocnice Greifswald dokázala, že existuje souvislost mezi krvácením z dásní, bolestmi v ústech a nedostatkem hořčíku.

Nedostatek hořčíku a duševní problémy

Hořčík je důležitý pro vedení podnětů. Nervy jsou narušeny v jejich funkci to se projevuje v různých příznaků. Jedním z nich může být trénink deprese. Mozek je jen sbírka nervových buněk. Pokud je komunikace mezi těmito železnicemi narušena, může to být také vyjádřeno smutnou náladou.

Léčba oběhového systému a bušení srdce hořčíkovým olejem

Autonomní vedení srdce je nesmírně citlivým a komplexním procesem. Je to jeden z mála procesů, které nejsou kontrolovány mozkem. Pro fungování vedení v srdci je nutná dostatečně vysoká hladina draslíku a hořčíku. Nedostatek těchto stopových prvků může být způsoben oběhovými onemocněními, srdeční arytmií nebo kolísáním krevního tlaku.

Bolesti hlavy, migréna a hořčíkový olej

Sotva si lze představit horší osud, než být pacientem s klastrovou bolestí hlavy. Útoky na bolest, které tito nešťastní lidé trpí, musí být mimo představu lidí, kteří nemají tyto problémy. To je zkoumáno při vysokém tlaku na příčiny tohoto onemocnění, ale výsledky jsou velmi pomalé. Bolesti hlavy a dokonce i migrény mohou být vyvolány nedostatkem hořčíku.

Premenstruační syndrom a symptomy menopauzy

Vzhledem k tomu, že PMS a menopauzální symptomy jsou v konečném důsledku způsobeny vedením stimulace nebo nervově-svalovou komunikací, je v těchto potížích blízko hořčíku. Také následky, jako je deprese nebo podrážděnost, mohou mít své příčiny.